Minik Masa Tenisçi Eymen ile Hedefe Adım Adım

      Eymen Başar 2013 yılı Ağustos ayında doğdu. Masa tenisine Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Abdullah Tümer’in yanında masa tenisine başladı. Masa tenisine başladığında sadece 3 yıl 3 aylık olan Eymen, boyu masaya yetişmediği için yükseltilmiş bir oyun platformu üzerinden topa ancak vurabiliyordu. Haftada üç gün ve bir buçuk yıl süren bir hobi döneminin ardından 4 buçuk yaşında haftada 6 gün düzenli ve profesyonel antrenmanlara başladı.

  

Düzenli antrenman döneminde yüzme ve jimnastik eğitimleri de aldı. Üç yılı aşkın bir süre yılda ortalama bin saat civarında antrenman yapan Eymen, Ankara’da bulunan Ataklar Akademi Spor Kulübü’nde aktif olarak yarışıyor.  01-02 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya’da düzenlenen Minik Altı Milli Takım Seçmelerinde 3. turda yaşadığı talihsiz bir sakatlık neticesinde yenilen ve ertesi gün yaptığı alttan gelme maçında 2-0 önde başladığı maçı 2-3 yenilerek kaybeden Eymen, 2012 yılı ve sonrası doğumlularla yaptığı müsabakaları 10. sırada tamamladı. Eymen, yaz ayı boyuca içlerinde İstanbul, Kastamonu ve Kayseri gibi başarılı kulüplerin bulunduğu illerde kamp yaparak gelişimini sürdürmeye devam etmekte.

    Eymen, 2032 olimpiyatlarında bayrağımızı en tepede dalgalandırmayı ve olimpiyat şampiyonu olmayı hedefliyor.

    Waldner haricinde hiç bir sporcu Çinlilerden bu unvanı alamadı, gerçekten çok zor bir hedef. Dolayısıyla gerçekleşir veya gerçekleşmez bilemeyiz ancak, bu rüyayı gerçekleştirmek için henüz 8 yaşını bile doldurmadan üç yılı aşkın zamandır yılda bin saat antrenman yapabilen bu minik sporcumuzu kutluyoruz.

   Dilerim bir gün tüm ulusumuzu gururlandırır…

Total Page Visits: 7598 - Today Page Visits: 61